1921/1714
W. Green
Bordlampe af patineret bronze i form af havpige holdende konkylieskal. Stemplet Danometal, W.G., W. Green. GB. 20. årh.s begyndelse. H. ekskl. montering 23.
Nyere ledning. Brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Varia, 23. maj 2019
Vurdering
Hammerslag