2448/581
Einar Johansen
Et par skulpturelle bordlamper af stentøj. Lampernes nedre, firsidede del modelleret med reliefdekor. Dekoreret med gråhvid glasur. Sign. monogram, 1078, Søholm Danmark Stentøj. H. inkl. fatning 42. (2)
Brugsslitage. Ridser og mærker.
Vurdering
Hammerslag
930428 | ||
823958 |