2039/269
Kedelstand af gennembrudt messing, stående på dyrepoter. 18. årh. H. 16. L. 23. B. 12.
Skæv. Løst ben. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020
Vurdering
Hammerslag