2450/​870

Niels O. Møller (f. 1920, d. 1982)

Seks spisestole af massiv eg med sæder af flettet papirgarn. Model 75. Formgivet 1954. Udført og stemplet hos J.L. Møllers Møbelfabrik. (6)

Dette emne handles i fuldmoms
Stand

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.

Eftersyn
I Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Næste bud

Dit maksbud

Hvordan fungerer maksimumbud?