911/719
Mogens Balle (f. København 1921, d. Asmindrup 1988)
“Skumringens puls”, 1971. Sign. MB; sign. og dateret med titel på bagsiden. Olie på lærred. 81×100.
Litteratur: Henning Smidth nr. 1971–041.
CoBrA, 6. december 2022
Vurdering
Hammerslag