2045/50
Barok chatol af egetræ, svanehalsformet top, front med to låger, herunder skriveklap og tre skuffer. 18. årh. H. 221. B. 112. D. 58.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. november 2020
Vurdering
Hammerslag