1622/898
Just Andersen (f. Godhavn, Grønland 1884, d. Glostrup 1943)
Skønvirke lysekrone af patineret diskometal med fem lysarme. H. 70 cm. Diam. 50 cm.
Almindelig brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Fatninger ikke komplet. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 31. maj 2016
Vurdering
Hammerslag
12 bud