2438/252
Et par rokokoform stager af forgyldt bronze, balusterformede stammer på hvælvede fodstykker, støbte med rocailler og kæmninger. 19. årh.s slutning. H. 24,5 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 16. september 2024
Vurdering
Hammerslag