2438/​252

Et par rokokoform stager af forgyldt bronze, balusterformede stammer på hvælvede fodstykker, støbte med rocailler og kæmninger. 19. årh.s slutning. H. 24,5 cm. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 16. september 2024

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag