1307/​109

Carl Wendling, tysk maler (f. 1851, d. 1914)

Portræt af den italienske ballerina La Barberina (Barbara Campanini). Sign. Carl Wendling. Olie på plade. 43×35.

På bagsiden mærkat fra Fritz Becker Gemäldesalon, Berlin.

Mindre afskalning. Overfladeridse.

Ældre malerier og antikviteter, 11. februar 2013

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.350 DKK

(Autobud) 1.350 DKK
1.300 DKK
(Autobud) 1.200 DKK
1.150 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK