1947/27
Charles X lampe af patineret og forgyldt bronze, kanneleret stamme på trepas fodstykke støbt med løvepoter. 19. årh. Senere monteret til el. H. 52 cm. Inkl. montering 76 cm.
Aldersrelaterede spor.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. november 2019
Vurdering
Hammerslag