1746/64
Ubekendt maler, 19. årh.
Bjergparti med en bro over en flod. Usigneret. Olie på lærred. 41×32,5.
Retoucheringer. Talrige krakeleringer. Behov for rensning. Enkelte afskalninger.
Ældre malerier og møbler, 13. november 2017
Vurdering
Hammerslag
11 bud