1336/691
Nils Kähler (f. 1906, d. 1979)
Kolossal lampe af uglaseret stentøj. Sign. Nils, HAK. Udført hos Kähler. H. inkl. skærmholder 70.
Almindelig brugsslitage.
Moderne kunst og design, 3. september 2013
Vurdering
Hammerslag