2432/67
Ubekendt maler, 19. årh.s slutning
Kirkeinteriør med bedende kvinde. Usigneret. Olie på lærred. 51×100.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 1802, 2018 nr. 23.
Retoucheringer. Enkelte mindre afskalninger. Lærredet er dubleret.
Vurdering
838548 |