2425/​316

Et par Engelske saucekander af sterlingsølv drevet med rocaille, kæmninger, blomster og bladværk, svungen hank, på tre ben. Mester Barker Brothers, Chester 1908. Samlet vægt ca. 626 g. H. 11,5. (2)

Stand

Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker.

Auktion
Kategori
Vur­dering

5.000–6.000 DKK

Solgt

Hammerslag

3.000 DKK  

1 bud

Tidspunkt Byder Bud
3.000 DKK