2425/316
Et par Engelske saucekander af sterlingsølv drevet med rocaille, kæmninger, blomster og bladværk, svungen hank, på tre ben. Mester Barker Brothers, Chester 1908. Samlet vægt ca. 626 g. H. 11,5. (2)
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker.
Auktion
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|