902/​658

Christian Dotremont (f. Tervuren 1922, d. Buizingen 1979)

Uden titel. Usign. Tusch på papir. Bladstørrelse 64×95.

Proveniens: Tidligere Guy Dotremonts samling. Et fotocertifikat fra Samuel Vanhoegaerden, Knokke, dateret 5.9.2011 følger med.

Malerier og skulpturer, 8. juni 2021

Vur­dering

175.000–200.000 DKK

Hammerslag