2004/​228

Fransk jardinière af patineret metal, på tilhørende bordplateau, prydet med vin. Stemplet deposé 638. 20. årh.s begyndelse. H. 16,5. L. 36. (2)

Slitage. Afskalninger på indsats. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

400 DKK

(Autobud) 400 DKK
400 DKK
260 DKK
250 DKK