Kjell Nupen (f. Kristiansand 1955, d. sst. 2014)
“Meridian I”, 2000. Sign. K. Nupen; sign. på bagsiden med titel og datering. Mixed media på papir monteret på lærred. 77×57.
Proveniens: Galleri NB ApS, Viborg.
Lærred bør strammes op. Lidt håndteringsmærker. Mindre krakeleringer. Herudover original stand.
Moderne kunst og design, 10. oktober 2023