2008/​2

Et par franske Louis XVI armstole og stole af hvidmalet træ, udskåret med bladværk, tilspidsede kannelerede ben. Sign. Nadal. Mester Jean-René Nadal, 1733–1783. (4)

Brugsslitage. Let løse i samlingerne.

Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020

Vur­dering

25.000 DKK

Hammerslag