2006/247
Art Deco bordur med emaljedekoration, urskive med arabertal mrk. Wegelin Geneve. Bagside nummeret 3684. Ca. 1925. H. 6 cm. L. 10 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Der gives ingen garanti for værkets funktion.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. februar 2020
Vurdering
Hammerslag