2203/22
Viggo Johansen (f. København 1851, d. sst. 1935)
“Ejby Gadekær”. Sign. Viggo Johansen 1917. Olie på lærred. 45,5×69,5.
Minimale krakeleringer. Et par stifthuller. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. januar 2022
Vurdering
Hammerslag