2131/​888

Tue Poulsen (f. København 1939, 1960-)

Rektangulært sofabord med stel af elm. Top ilagt kakler dekoreret med glasurer i brune nuancer. Kakler sign. Tue. Udført hos Haslev Møbelfabrik. H. 53. L. 137. B. 88.

Almindelig brugspatina.

Moderne kunst og design, 3. august 2021

Vur­dering

3.000–4.000 kr

Hammerslag

1.500 kr

1.500 kr