2131/888
Tue Poulsen (f. København 1939)
Rektangulært sofabord med stel af elm. Top ilagt kakler dekoreret med glasurer i brune nuancer. Kakler sign. Tue. Udført hos Haslev Møbelfabrik. H. 53. L. 137. B. 88.
Almindelig brugspatina.
Moderne kunst og design, 3. august 2021
Vurdering
Hammerslag