2033/823
Alfred Klitgaard, m.fl. (f. Århus 1926, d. 2005)
Ni æsker af palisander, bejdset eg og teak, delvist dekoreret med indlæg af sølv og emalje. Delvist sign. H. 3–11,5. L. 6–25. B. 6–12,5. (9)
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 11. august 2020
Vurdering
Hammerslag
15 bud