2427/258
“Autoriseret kollektion. Almindeligt dansk vare og industri-lotteri”. Reklameskilt af emaljeret metal. 75×58.
Litteratur: John Juhler Hansen: “Gadens Blikfang - danske emaljeplakater gennem 100 år”. Nr. 1631, s. 237.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser, rust og mærker. Afslag.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. juli 2024
Vurdering
Hammerslag