2248/1314
“Herbag” af sort kanvas og sort læder med sølvfarvede beslag, kort hank, skulderstrop og et rum. Udskifteligt beige kanvas medfølger samt hængelås med nøgler. 2002. H. 26 x B. 30 x D. 11 cm.
Fremstår med alm. alders- og brugsslitage. Ridser på sorte læderbesætninger. Enkelte mærker på sorte kanvas. Et par pletter på beige kanvas. Alle mål er cirkamål.
Smykker og Fashion, 30. november 2022
Vurdering
Hammerslag