1626/​1616

Kinesisk bordur af messing, dekoreret med cloisonnéarbejde i farver, bemalet urskive med arabertal og blomsterkrans. 20. årh.s begyndelse. H. 16.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Varia, 30. juni 2016

Vur­dering

2.500 DKK

Hammerslag