1626/1616
Kinesisk bordur af messing, dekoreret med cloisonnéarbejde i farver, bemalet urskive med arabertal og blomsterkrans. 20. årh.s begyndelse. H. 16.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Varia, 30. juni 2016
Vurdering
Hammerslag