Dansk maler, 19. årh.s første halvdel
Marine med danske skibe ud for en kyst. Utydelig signatur og dateret 1832. Gouache og bly på papir monteret på papir. Bladstørrelse 18×26,5.
Papiret er let gulnet. Enkelte fugtpletter/minimale brune pletter. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier og møbler, 17. juni 2019