2021/833
Svensk design
Sæt på fire loftlamper med messingkant. Skærm af klart glas støbt i relief. Udført hos Falkenbergs Belysning, Sverige. L./B. 28. D. 16. (4)
Almindelig brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 19. maj 2020
Vurdering
Hammerslag
16 bud