2432/7540
Jean Piaubert (f. Feydieu, Le Pian 1900, d. 2002)
“Soleil éclaté”, 1952. Usign. Olie på lærred. 38×55.
Mindre krakeleringer. Ramme med reparation.
Konkret Kunst, 6. august 2024
Vurdering
Hammerslag