1504/1697
Fransk tantalus af forgyldt bronze med 4 karafler og 16 glas af slebet krystal. 20. årh.s. første halvdel. H. 30. B. 36. D. 31.
Fremstår med alders- og brugsslitage. En karaffel beskadiget og forkortet i toppen. Låg på kasse med kanthak i et hjørne.
Varia, 22. januar 2015
Vurdering
Hammerslag
25 bud