Foto endnu ikke klar
1514/846
Henning Koppel (f. København 1918, d. sst. 1981)
“Sort Strata”. Bestik af rustfrit stål med skafter af sort plast. Udført og stemplet hos Georg Jensen. (24)
Bestående af: 6 middagsknive, 6 middagsgafler, 6 middagsskeer, 6 teskeer.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 31. marts 2015
Vurdering
Hammerslag
13 bud