2448/​74

Tre par Engelske stager af sterlingsølv henholdsvis fra London, Birmingham og Sheffield. 20. årh. begyndelse. Udfyldte. H. 12,5–17 cm. (6)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Flere fremstår med buler.

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.900 DKK

10 bud

500113 2.900 DKK
35040 2.800 DKK
1068558 2.700 DKK
35040 2.600 DKK
882182 (Autobud) 2.500 DKK
35040 2.400 DKK
882182 2.300 DKK
35040 (Autobud) 2.200 DKK
894940 2.100 DKK
35040 2.000 DKK