2050/82
Viggo Pedersen (f. København 1854, d. Roskilde 1926)
Landskab med græssende får, antageligt ved Skamstrup. Sign. V.P. Maj 1888. Olie på plade. 14×22,5.
Behov for rensning. Mindre krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 7. december 2020
Vurdering
Hammerslag