1841/675
Alfred Madsen (f. 1923, d. 1986)
“Jernlåge”, 1981. Sign. på bagsiden samt årstal. Olie på lærred. 65×95.
Original stand. Intet at bemærke.
Moderne kunst og design, 9. oktober 2018
Vurdering
Hammerslag