12043/138
Dansk design
Standerlampe med stel af sortlakeret metal. Kegleformet skærme af farvet plast. 1950'erne. H. 162.
Brugsslitage., ridser og flyverrust.
Kunst, antikviteter & design, 22. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag