12043/​138

Dansk design

Standerlampe med stel af sortlakeret metal. Kegleformet skærme af farvet plast. 1950'erne. H. 162.

Brugsslitage., ridser og flyverrust.

Kunst, antikviteter & design, 22. oktober 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag