903/​271

ILLUMINATED MANUSCRIPT, 19TH CENTURY

Orig. håndskrevet manuskript betitlet: “Gott die reinste Liebe [...].”. Tyskland, 19. årh. Blæk og vandfarve på papir. 8vo. 16,5×10. 138 s. Med frontispice og talrige illustrationer. Indb. i samt. helbind af kalv med forgyldte dekorationer, helt guldsnit.

Antikker, møbler, kunsthåndværk, tæpper og bøger, 22. september 2021

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag

3.500 DKK