2103/254
Shan buddha af bronze, siddede på trone. Burma. 18/19. årh. H. 20 cm.
Proveniens: H.K.H. Prins Henrik af Danmarks samling.
Aldersrelaterede spor.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
29 bud