2447/​798

Robert Jacobsen (f. København 1912, d. Egtved 1993)

Uden titel, 1960. Utydeligt sign. Rob. Jacobsen. Akvarel og oliekridt på papir. Bladstørrelse 50×64.

Øverste hjørner med tegnestift huller, derudover original stand. Undersøgt i ramme.

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

4.000 DKK

13 bud

576 (Autobud) 4.000 DKK
56150 3.800 DKK
576 (Autobud) 3.600 DKK
56150 3.600 DKK
576 (Autobud) 3.400 DKK
56150 3.200 DKK
576 2.900 DKK
56150 (Autobud) 2.800 DKK
576 2.700 DKK
56150 2.300 DKK
930437 2.200 DKK
984755 2.100 DKK
576 2.000 DKK