2139/384
Et par kinesiske plaketter af cloisonné, dekorerede med blomster og bladværk på turkis grund. 20. årh.s begyndelse. Diam. 33. (2)
Den ene plakette med mørkt felt ved kant. Ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. september 2021
Vurdering
Hammerslag