12109/​175

En stor skjoldlampet af messing med tre svungne lysarme. 19. årh. H. 58. B. 31,5.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.

Kunst, antikviteter & design, 4. marts 2021

Vur­dering

800–1.200 DKK

Hammerslag

400 DKK

400 DKK