2414/835
Eva Stæhr-Nielsen (f. Frederiksberg 1911, d. 1976)
Firsidet skål af stentøj, dekoreret med brunlig glasur med lyse elementer, modelleret med motiv i relief. Sign. E. St. N. Udført og stemplet hos Saxbo. H. 10. B./L. 13.
Moderne kunst og design, 2. april 2024
Vurdering
Hammerslag
16 bud