2142/525
Edvard Weie (f. København 1879, d. Frederiksberg 1943)
Portræt af mand. Sign. EW. Olie på lærred. 140×64.
Krakeleringer, lærredet buler samt en hul midt til venstre.
Moderne kunst og design, 19. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag