2043/188
Bæltespænde af messing, påsat med emblemer, våbenskjold og initialer JGR, dateret 1827. L. 20 cm. B. 6,5 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag