1834/1538
Diverse kaffe-, chokolade- og tekande af sølv. København 1909, 1920 og 1933. Vægt 1233 gr. H. 15–22 cm. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker. Chokoladekande mangler lågknop.
Varia, 23. august 2018
Vurdering
Hammerslag
18 bud