2033/2035
Herrearmbåndsur af double, ref. 5712. Mekanisk værk med manuelt optræk, kaliber 7040. Hvid skive med sorte indeks og visere. Sort rem med C-spænde af double. Urets diameter 33 mm. 1980'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser på glas. Afskalninger på skiven. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 12. august 2020
Vurdering
Hammerslag