2044/181
Sukkerskål af sølv, kantet korpus. Københavns bymærke 1926. Samt matchende flødekande, Cohr 1945. Endvidere en strøbøsse, skævknækket rokokoform, 20. årh. Vægt 300 g. (3)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag