Peter Linde Busk (f. København 1973)
“The Haunted Self”, 2007. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Olie på lærred. 93×68.
Proveniens: Galleri Christina Wilson, København. Erhvervet her af nuværende ejer.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og foto, 3. marts 2020