2249/928
Helge Ernst (f. København 1916, d. Grevinge 1991)
Landskab. Sign. Helge Ernst. Akvarel på papir. Lysmål 34×39,5.
Undersøgt i ramme. Intet at bemærke.
Moderne kunst og design (udskudt), 8. december 2022
Vurdering
Hammerslag