1247/191
Carl Baagøe (f. København 1829, d. Snekkersten 1902)
Marine med dansk orlogsskib der passerer hollandsk sejlskib. Sign. Carl Baagøe 1857. Olie på lærred. 33×52.
Lærredet er dubleret. Talrige krakeleringer. Fugtskader.
Ældre malerier og antikviteter, 19. november 2012
Vurdering
Hammerslag
28 bud