2032/​138

Kandisskrin af presset glas med afrundede ender, montering af metal. 20. årh. H. 9. L. 14. B. 9.

Lukkemekanisme mangler. Mindre kanthak/stødmærke på låg.

Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020

Vur­dering

4.000–6.000 kr.

Hammerslag