875/673
PORTOMÆRKER. 1905. Original tusch tegning med udkast til værdifelterne på 20 Bit og 50 Bit. Øverst påtegnet “Alle Mærker trykkes i 2 Farver, graat og rødt som 30 Bit Mærket”. Signeret “P.V.J. Klint”. Desuden 2 utakkede litografiske sorttryk af 30 Bit og 2 stk. utakkede 5 Bit og 50 Bit af den endelige udgave monteret på karton [ (*) ]
Frimærker, 14. november 2017
Vurdering
Hammerslag
22 bud